Chew a Wall Street Journalnak adott megjegyzései egybeestek azzal, hogy az Egyesült Királyság és Új-Zéland is csatlakozott az országoknak ahhoz a köréhez, amely biztonsági aggályok miatt új korlátozásokat jelentett be a TikTok kormányzati eszközökön történő használatára.
A Biden-kormányzat figyelmeztette a TikTokot, hogy az Egyesült Államokban betiltás fenyegeti, ha a ByteDance nem adja el az alkalmazás amerikai verziójában lévő részesedését - írta az Axios.
Chew a WSJ-nek azt mondta, hogy egy ilyen lépés nem nyújtana nagyobb védelmet, mint a cég jelenlegi terve, amely biztosítja, hogy az amerikai felhasználói adatokhoz csak az Oracle Cloud és a cég amerikai adatbiztonsági csapata férjen hozzá.
"Szívesen fogadom a visszajelzéseket arról, hogy milyen más kockázatról beszélünk, amelyet ez nem kezel. Eddig még nem hallottam semmi olyat, amit ezzel ne lehetne ténylegesen megoldani" - mondta Chew. A vezérigazgató a WSJ-nek adott interjúja során nem volt hajlandó megmondani, hogy a ByteDance alapítói nyitottak-e az eladásra - írta a lap.
Chew elmondta, hogy ő és a ByteDance fontolgatta a TikTok tőzsdei bevezetését, ahogy azt néhány törvényhozó javasolta a biztonsági aggályok eloszlatása érdekében. De jelenleg "nincs konkrét terv".
Kína kormányzó Kommunista Pártja szerint nincs bizonyíték arra, hogy a TikTok veszélyeztetné a nemzetbiztonságot. Az Egyesült Államok, az EU, Kanada és számos más ország azonban az elmúlt hónapokban tiltásokat és egyéb korlátozásokat vezetett be az alkalmazással szemben a hivatalos kormányzati eszközökre. Chris Wray, az FBI igazgatója e hónap elején a szenátus hírszerzési bizottsága előtt elmondta, hogy a Kínai Kommunista Párt a ByteDance-szel való kapcsolata miatt képes a szoftver ellenőrzésére több millió eszközön - számolt be az Axios.