Egyre több az összehajtható mobil, de melyik mit kínál?

|

A Samsung egyértelműen a kategória zászlóvivője, de a Motorola ajánlatát is érdemes megfontolni.

A 2000-es évek elején az, hogy egy mobiltelefon összehajtható, nem számított óriási különlegességnek: az alsó felére kerültek a gombok, a felsőre a képernyő, kényelmesebben használhattuk a készülékeket és jobban elfértek, mint a hagyományos, egyszerűbb készülékek (hasonlóan a szétcsúsztatható mobilokhoz).

Az okostelefonok megjelenését követően aztán egysíkúvá vált a kínálat, korlátozottak lettek a tervezők lehetőségei, nem véletlen, hogy a termékfotókon is inkább a hátlapokat mutogatják, mintsem szemből a készüléket, hiszen a kamera elrendezésével, a tok dizájnjával lehet bármit is variálni, elöl a képernyőnek kell mindent elfoglalnia.

A 2019-ben megjelent Samsung Galaxy Fold aztán elindított egy hullámot, amire még nem szállt fel mindenki, de egyre több gyártó kínál összehajtható mobilt: most a top 3, Magyarországon is kapható készüléket vetjük össze - várhatóan a hó végén bemutatkozik a Galaxy Z Fold5 és Z Flip5 is, de aki a tavalyi modellek közül választ, ugyancsak nem hibázhat.

A legnagyobb képernyő - Samsung Galaxy Z Fold4

A Samsung egyik legmenőbb, egyben legdrágább okostelefonja a Galaxy Z Fold4, ami lényegében egy telefon-tablet hibrid. Belül a legfejlettebb hardverek dolgoznak a lehető legjobb teljesítményért, a processzortól a kameráig minden annyira kiváló, amennyire csak lehet. Külső kijelzője 6,2 hüvelykes, így már ezen is minden alkalmazást, szolgáltatást elérhetünk, ám ha kihajtjuk, egy 7,6"-es főképernyőt találhatunk, amin kényelmesebben böngészhetünk, dolgozhatunk, vagy akár játszhatunk - a legtöbb alkalmazást erre a méretre is optimalizálták. Támogatja az S Pen toll használatát is.

A legokosabb sminktükör - Samsung Galaxy Z Flip4

Divatkiegészítőnek sem utolsó a Galaxy Z Flip4, ami vertikálisan hajtható, így kevés helyet foglal a táskában vagy zsebünkben, de ha kinyitjuk, egy teljes, 6,7"-es kijelzőt láthatunk. Könnyű asztalra vagy emelvényre helyezni, ha távolról szeretnénk magunkról képet készíteni, online meetingbe csatlakoznánk be (olyan, mintha egy mini laptopot használnánk lényegében),  de a szelfizés csukott állapotában is működik, ekkor a jobb minőségű hátsó kamerát vethetjük be. 1,9"-es apró külső kijelzője értesítések és widgetek megjelenítésére is képes. Természetesen ez is csúcs teljesítményt kínál.

Már húsz éve is ezt hajtogattuk - Motorola razr 40 Ultra

Lenyűgöző készülék volt a 2005-ben debütált Motorola Razr, amely elsősorban pengevékonyságával tűnt ki a kínálatból. Ennek utódja a Motorola razr 40 Ultra, amely kialakításában a Flip4-hez hasonlít, ám külső kijelzője majdnem kétszer akkora, 3,6"-es. Ehhez optimalizált appokat és widgeteket használhatunk, válaszolhatunk üzenetekre, vezérelhetjük a zenehallgatást, sőt, még játszhatunk is ezt-azt. Belső kijelzője 6,9"-es, 165 Hz-es frissítési sebességgel kínál sima képet. Fotós képességei sem utolsók, igazi csúcskészülék, ami nem csak vagánykodásra jó.

A hajtogatós telefonok nem csak arra jók, hogy kitűnjünk velük a többiek közül, de természetesen nem valók mindenkinek. Ugyanakkor évről évre fejlődik a termékkategória, a gyerekbetegségeknek már nyoma sincs, így aki szemezett korábban egy ilyen eszközzel, de nem mert elköteleződni, most már bátran léphet!

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.