Az MTI közlése szerint a Magyar Telekom anyavállalatánál folyó vizsgálatot azért állították le, mert az ügyészség nem találta megalapozottnak a gyanút.
A nyomozás középpontjában a Magyar Telekom macedóniai és montenegrói leányvállalatai által kötött tanácsadói szerződések álltak. Az üzleti könyveket vizsgáló Pricewaterhouse-Coopers emberei a 2005. év kimutatásait átnézve gyanús kifizetésekre bukkantak; emiatt nem is hagyták jóvá a számokat. Amikor ezek történtek (2005-ben), Obermann volt a német konszern nemzetközi mobiltelefon-részlegének a vezetője.
A könyvvizsgáló cég azt kifogásolta, hogy a jelentős összegű kifizetésekkel szemben nem állt megfelelő szolgáltatás. A pénz állítólag politikusok és magas beosztású kormányhivatalnokok megvesztegetését szolgálta. A milliókat a tanácsadó cégek - saját jutalékuk levonása után - továbbadták a célszemélyeknek. A "kenési akció" célja állítólag az volt, hogy előnyös helyzetbe kerüljenek a piac szabályozása során.
Tavaly szeptemberben a Deutsche Telekom főnöke visszautasította a gyanúsítást, hogy szerepet játszhatott a pénzügyi visszaélésekben. Akkor az MTI berlini irodájának megkeresésére reagálva Mark Nierwetberg, a Deutsche Telekom AG kommunikációs részlegének vezetője közölte: René Obermann nyomatékosan leszögezi, hogy a vele szemben fölmerült vesztegetési gyanú teljesen alaptalan, s ez rövid időn belül bebizonyosodik.
2010-ben egyébként házkutatás is történt a Deutsche Telekomnál és vezetőjénél.