Az MKB Bankot az utóbbi időben kiszemelték maguknak az adathalászok. Áprilisban olyan elektronikus levelek terjedtek, amelyekről hamar beigazolódott, hogy csalás áll a hátterükben, hiszen meglehetősen megtévesztő módon próbálták rávenni a felhasználókat arra, hogy adják meg a bizalmas adataikat. A támadók kártékony weboldalakra mutató linkeket is elhelyeztek ezekben az elektronikus levekben. E weblapokon a felhasználók abban a hitben adhatták meg az adataikat, hogy ezzel megerősítik a bankjuk számára a személyes adataikat. A valóságban azonban éppen ilyenkor juttatták a csalók kezére az értékes információkat.
A néhány héttel ezelőtti esetet sikerült kezelnie a banknak, de a napokban egy újabb támadás vette kezdetét, amelynek a módszere nagymértékben hasonlít a megelőző akciónál megfigyelhető - és általában az adathalászat során bevetett - eljárásokhoz. Ezúttal is az adataik megadására szólították fel a csalók a felhasználókat, akiknek most éppen biztonsági okokból "kellett" mindezt megtenniük. A levélben szereplő üzenet egyébként hibákkal teli, sokszor értelmetlen mondatokból állt, így már önmagában ez is gyanút kelthetett.
Az MKB Bank közleményéből kiderül, hogy a pénzintézet információ szerint május 14-én ismeretlen csalók a bank nevében küldtek olyan e-maileket, amelyekben egy kártékony weboldalra mutató hivatkozás is megtalálható volt. Amennyiben a felhasználó erre kattintott, akkor a böngészőjében egy olyan weblap jelent meg, amely az MKB Bank oldalára hasonlított, és az Ügyfelek NetBANKár internet banking azonosítóját próbálta megszerezni. Mindebből az is következik, hogy azokat a felhasználókat, akik kitörölték e leveleket, vagy nem reagáltak azokra, semmiféle kár nem érte.
MKB