A kutatás-fejlesztési tevékenység az igazságügyi szakértői munka és a hozzá kapcsolódó bűnügyi, katasztrófavédelmi és igazságügyi orvosi területek támogatására irányult, csúcstechnológiás informatikai megoldások kifejlesztésével.
3D-s szkennerek felhasználásával baleseti, bűnügyi és tűzeseti helyszínek háromdimenziós adatrögzítését és modellezését végezték a kutatók, vizsgálva ezen berendezések alkalmazhatóságát. Komplex szoftvermegoldásokat is fejlesztettek az igazságügyi szakértők munkájának megkönnyítésére, ilyenek többek között az ügykezelő keretrendszer és táblagépeken használható halottszemle alkalmazás.
Az olyan korszerű technológiák, mint a háromdimenziós szkennelés és feldolgozás hátrányaként a drága berendezéseket, a bonyolult feldolgozást és képzett szakember igényét szokták felhozni. Ezek az ellenérvek egyre inkább cáfolhatóak, a javasolt megoldások elérhetőek a hazai szakértők számára is.
A 3D szkennerek egyre pontosabbak, megbízhatóbbak, olcsóbbak, ugyanakkor könnyen mozgathatók, kezelésük is egyszerű. A berendezések néhány perc alatt részletes felvételeket készítenek a helyszínről, tárgyakról akár a milliméternél is nagyobb pontossággal. Az előállított háromdimenziós modellt később virtuálisan is bejárhatjuk, hasonlóan, mint a számítógépes játékokban.
A test felülete, a sérülések vagy akár a sérülést okozó tárgyak is végigpásztázhatóak szkennerrel, és az így előállt modellel további vizsgálatok, szimulációk végezhetőek. A modellben a tárgyak egymáshoz viszonyított helyzete pontosan meghatározható, a távolságok könnyen mérhetőek, de a technológia olyan hatékony nyomozati eszközöket is kínál, mint a lövedékröppálya rekonstruálása. Gyors és pontos megoldást kínál a helyszínen talált lábnyom és a feltételezett lábbeli egyezésének vizsgálatára is.
A berendezés hasznosságát és gyorsaságát jól jellemzi, hogy egy közúti baleseti helyszínelésnél alkalmazva az útlezárás szükséges időtartama jelentősen, akár felére is csökkenhet.
Jelenleg Magyarországon nincs olyan informatikai alkalmazás, mely átfogóan támogatná az igazságügyi szakértői munkát, a folyamatok nincsenek harmonizálva, automatizálva. A projekt fő szoftverterméke az igazságügyi szakértői területet horizontálisan lefedő komplex keretrendszer.
Funkcióival, szolgáltatásaival – mint például ügykönyv elektronikus vezetése, iratsablonok és elektronikus kapcsolattartás támogatása, statisztikai adatszolgáltatások – nem csak az orvosi, hanem bármely igazságügyi szakértői terület hasznos támogató eszköze lehet. A mobil platformra tervezett digitális halottszemle alkalmazás kényelmes, gyors és látványos módját kínálja a pontos adatfelvételnek a mindennapjaink részévé vált érintőképernyős eszközökön.